14.11.2023 16:06

Стара аптека

6564a29ccc357__166.jpg

Першу згадку про міську аптеку отримуємо від Антонія Мухлінського з його «Подорожніх записок 1841 року». З «Книги про власників майна у Старому Самборі» знаходимо документ оренди аптечного господарства. Контракт вказує, що з 17 березня 1858 року по 28 лютого 1864 року вдова по аптекарю п. Яну Прайснеру, Кароліна Прайснер віддає «уряд аптекарський староміський» дипломованому аптекарю п. Яну Пелку.

Фармацевтичні заклади ХІХ ст. не мали свого приміщення, а розташовувалися в окремих кімнатах у будинку аптекарів. Тож першою міською аптекою з давньою традицією існування є саме ця будівля. Точний час зведення споруди – не відомий. Станом на 1853 рік ділянка під аптекою була незабудованою і належала п. Івану Коростенському. Зофія Стшетельська-Грінбергова у своїй монографії вказує – «друга брама мала бути там, де при вузькій вулиці, є аптека.» Відповідно будівництво припадає на кін. 1800 рр., точніше станом на 1893 рік будівля вже існувала. Простежуючи список міських фармацевтів, робимо висновок, що цей двоповерховий будинок належав родині Гротовських.