13.11.2023 15:00

Церква Воскресіння Господнього

657313c09a16a__Церква-Воскресiння-17-ст.jpg

Церква Воскресіння Господнього у Старій Солі постала у 1460 році.

Привілей на ґрунти надала їй шляхтичка Олена Отиновська у 1543 році. Згадана вона і в люстрації Руського воєводства 1565 року. Побудована церква без жодного цвяха. У 1600 році тут було засноване братство. В кінці XVII століття біля західної стіни бабинця добудована дзвіниця. Під час боїв Першої світової війни 1914 року церква була пошкоджена. Гарматним набоєм знесло частину стіни. У 1915 році цю частину зашили дошками. У 1946 році радянська влада закрила церкву. Під час ремонтів поступово всі дахи і стіни піддашшя вкрили бляхою. Церква дерев’яна, двоверха. До вівтаря після 1990 року добудована від півдня ризниця і паламарня. 14 Стоїть вона у вигляді корабля на верху якого три позолочені хрести. Поряд нова мурована дзвіниця, у якій три діючі дзвони, подарунок Ореста Фурдичка. Славиться церква Воскресіння Господнього і тим, що найдавніші ікони звідти знаходяться в музеї ім. А. Шептицького у Львові. У 2009 році Владика Маторей освятив відреставровану Святовоскресінську церкву.

Взято з краєзнавчого дослідження «Сходинками отчого краю» Оксани Білас