11.01.2024 15:28
Вміст «пакунку малюка» в 2024 році зміниться: врахували побажання батьків
Отримати бебі-бокс можна або в пологовому будинку або звернувшись до органів соцзахисту чи ЦНАПу впродовж 30 днів після народження дитини.
Як повідомляє Міністерство соціальної політики, «Пакунок малюка» в 2024 році оновили. Вміст переглядають кожні 4 роки, враховують не лише експертну думку, а й дослухаються безпосередньо до батьків немовлят.
Цього року «пакунок малюка» укомплектували раціональніше: додали товари, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки). Також збільшили розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) та ін.
Всього впродовж 2023 року 37 369 сімей отримали бебі-бокси, зокрема 2 677 «пакунків» – на Львівщині.
Вартість «Пакунку малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 році прожитковий мінімум складає 2 563 грн. У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу в 2024 році зросте до 7 689 гривень.
«За п’ять років існування програми розмір допомоги збільшився майже двічі – зараз це величезна коробка вагою майже в 16 кг. Такі пакунки є не лише необхідністю для батьків та малюків, вони дозволяють суттєво заощадити час та кошти. Адже, якщо купувати все вроздріб, доведеться заплатити майже втричі більше», – зазначають в Міністерстві.
В бебі-боксі – понад 90 предметів. Це набір сертифікованих речей для новонародженої дитини: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, одяг, засоби для купання, манікюрні ножиці, іграшки та інші необхідні речі.
Отримати бебі-бокс можна або в пологовому будинку, або звернувшись до органів соцзахисту чи ЦНАПу впродовж 30 днів після народження дитини. Що для цього потрібно – за посиланням.
Довідково.
Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 році, коли започаткували пілотний проект, що реалізовували Уряд України, ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проектів). З того часу видали близько 700 тисяч «пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте частина батьків обирає саме «Пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно.
Право на «Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнали в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.
Поділитись
Дізнайтеся також
20/11/2024
Вітаємо ювіляра Пилипчак Василя Миколайовича
11/11/2024
Вітаємо ювілярку Бурлаку Марію Данилівну
Усі новини