11.03.2024 15:13
Як отримати послугу «єМалятко»?
«єМалятко» – це комплексна послуга, яка поєднує в собі 9 державних послуг, доступних онлайн.
За ініціативи управління питань цифрового розвитку та департаменту охорони здоров'я Львівської ОВА з метою наближення та якісного надання у пологових будинках Львівщини, породіллі відтепер можуть отримувати комплексну послугу «єМалятко».
З березня 2024 року в кожному пологовому будинку Львівщини новонародженим надають послугу «єМалятко». Нагадуємо, це комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 10-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.
Ось що входить до «єМалятко»:
- Свідоцтво про народження
- Реєстрація місця проживання
- Присвоєння ідентифікаційного коду
- Реєстрація в системі охорони здоров'я
- Виплата допомоги при народженні дитини
- Допомога на дитину до 3 років
- Призначення аліментів (у разі потреби)
- Реєстрація в Єдиному державному демографічному реєстрі
- Формування та видача паспорта громадянина України (у 14 років)
Щоб отримати «єМалятко», батькам потрібно подати заявку через відповідальну особу у пологовому будинку.
«Переваги «єМалятко» – це зручно та доступно, економить час та кошти, зменшує бюрократію, покращує якість надання державних послуг», – зазначила начальниця відділу розвитку надання адміністративних послуг управління питань цифрового розвитку Львівської ОВА Галина Тупісь.
Заяву «єМалятко» можна подати онлайн на порталі Дія. https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. До електронної заяви потрібно лише внести дані про маму, тата і дитину, а навпроти послуг, які хочете отримати, поставити галочку. Орієнтовний час заповнення заяви «єМалятко» – 20-30 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня.
Подана онлайн заява «єМалятко» допомагає не тільки заощадити час, а й не піддавати ризику своє здоров'я та здоров'я родини у час пандемії.
Також послугу «єМалятко» можна замовити офлайн за допомогою адміністратора можна у пологовому будинку (до виписки), ЦНАП або відділі ДРАЦС.
Які документи потрібні:
- оригінали паспортів батьків або цифрові паспорти у застосунку Дія;
- номер медичного висновку або оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому будинку);
- податкові номери обох батьків — оригінали не потрібні, достатньо усно назвати номер, мати скан-копії або фото;
- інформація про дату, місто та орган, що уклав шлюб (якщо батьки перебувають у шлюбі), — оригінали не потрібні, достатньо усно продиктувати інформацію, мати скан-копії або фото;
- УНЗР одного з батьків для присвоєння УНЗР дитині (за наявності УНЗР у одного з батьків);
- номер банківського рахунку у форматі IBAN для зарахування допомоги на дитину.
Також може знадобитися:
- письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині прізвища (якщо батьки мають різні прізвища і заяву подає один із них);
- письмова згода другого з батьків щодо реєстрації народженої дитини з одним із них (якщо батьки зареєстровані за різними адресами і заяву подає один із них).