Старосамбірська міська територіальна громада

Львівська область, Самбірський район

31.07.2024 13:35

У Ралівці та Самборі відбудеться фестиваль «Тут живемо літо» для молоді, підлітків і батьків

be93ff9b-a607-4990-b87d-c95f1d7c57f3.png

Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із громадською організацією “JuniorS” за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини створили простір, де кожен та кожна може краще пізнати себе та інших.

«Тут живемо літо» проходитиме у період між 1 і 26 серпня впродовж 16 днів. Детальніше – на сайті. Протягом фестивалю підлітки та молодь навчаться легких та дієвих способів піклування про себе: від цікавих фізичних активностей та ігор до технік самодопомоги під час стресових ситуацій та кращого розуміння своїх емоцій. Окрема програма передбачена й для батьків.

«Бути в ресурсі важливо для всіх нас, але якщо йдеться про підлітків, то турбота про їхнє ментальне здоров’я має додаткову важливість – сам вік у них досить чутливий, і якщо на нього накладаються випробування, пов’язані з війною, то тиск збільшується. Що в цих обставинах можемо робити — творити життя. Ми можемо плекати стосунки, мати мужність мріяти, творити спільноту й бути людьми надії. Це все складові нашої стійкості, і важливо, щоб молодь і підлітки відчули драйв нашої стійкості», — сказала Оксана Збітнєва, керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

“Діти та молодь в Україні демонструють безпрецедентну стійкість у ці складні часи, проте це дається дуже дорогою ціною — половина підлітків 13-15 років мають проблеми зі сном, а кожен п’ятий має нав’язливі думки та спогади. ЮНІСЕФ разом із партнерами щодня працює над тим, щоб допомогти дітям та молоді зрозуміти свої емоції, навчити технік подолання стресу, забезпечити регулярні фізичні вправи та збалансоване харчування, прокладаючи шлях до більш здорового та щасливого майбутнього”, – сказав Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

“У той час, як очне навчання та спілкування стало розкішшю для нового покоління українців, «Тут живемо літо» є гарним прикладом дружнього простору, де діти та молодь можуть знову відчути нормальне життя й водночас навчитися чогось нового, опанувати техніки самодопомоги у складних ситуаціях. Успіх цієї та багатьох інших кампаній демонструє, що лише поєднавши зусилля із нашими колегами та партнерами, ми можемо допомогти кожній дитині мати безпечне та здорове майбутнє», – додав він.

“Літо – це маленьке життя! Наша команда налаштувала всі бази фесту “Тут живемо літо” на літній вайб! Тут ти можеш узяти участь у всеукраїнському танцювальному флешмобі, знайти нових друзів, граючи в нові настільні ігри на ЧілБазі, розгадати ребус чужих емоцій, відчути себе справжнім митцем разом із родиною на АртБазі! З нами ти точно не проґавиш літо!”, — сказала виконавча директорка ГО “JuniorS” Марія Павлічук.

Територія фестивалю поділена на різні “бази”. На “СпортБазі” можна буде пограти в м’яч із родиною, запустити фризбі чи пройти квест із друзями. На “АртБазі” — спробувати арттерапію, а на “ЧілБазі” — відпочити, коли втомились від інших зон.

Крім спортивних та артактивностей, учасники та учасниці фестивалю зможуть відвідати активності, які допоможуть розвинути емоційний інтелект і навчитися краще розуміти себе та свої почуття.

Батьки також зможуть узяти участь в активностях фестивалю, які допоможуть відпочити, провести час із дітьми, поговорити зі спеціалістами та краще зрозуміти свої емоції та емоції дітей.

З детальною програмою, а також часом і місцем фестивалю можна ознайомитись на сайті https://www.juniors.org.ua/tut-lito. Вхід вільний та безоплатний.

Крім Ралівки та Самбору на Львівщині, фестиваль також пройде у Києві, Полтаві, Луцьку, а ще у Лозовій та Богодухові на Харківщині, у Вознесенську та Первомайську на Миколаївщині, у Кривому Розі та Новомосковську на Дніпропетровщині, у Тростянці та Лебедині на Сумщині та в Ірпені на Київщині (список громад на сайті).

 

f6657716-04f1-446b-9a94-fcfaf8e511c3.jpeg c602146b-26a0-4c79-9bc5-0eba462e1dd6.jpeg 2de256d3-fc5b-4fa2-9596-8e0b189c8e96.jpeg