Старосамбірська міська територіальна громада

Львівська область, Самбірський район

15.08.2024 14:56

Результати опрацювання пропозицій до муніципального енергетичного плану

045f1f5d-74c9-4285-84bf-cae71e4617e3.jpg

Відповідно до затвердженої Методики розроблення місцевих енергетичних планів в ході організації проведення громадських слухань підготовлений Проект Муніципального енергетичного плану Старосамбірської міської ради до 2030 року був скерований на розгляд, опрацювання та надання пропозицій lо Львівської обласної державної адміністрації.

Листом від 05.08.2023 року №1023/ВХ профільним Департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства ЛОДА були надані пропозиції до розроблено проекту муніципального енергетичного плану.

08 серпня 2024 року відбулись громадські слухання щодо обговорення Проекту муніципального енергетичного плану Старосамбірської міської ради до 2030 року. 

За результатами слухань було підтримано розроблений Проект муніципального енергетичного плану Старосамбірської міської ради для подання на розгляд та затвердження сесією Старосамбірської міської ради, із врахуванням ряду пропозицій та поправок, отриманих в ході опрацювання від профільного Департаменту Паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації.

Звіт про опрацювання пропозицій обласної державної адміністрації, пропозицій за результатами громадського обговорення додається.

№ з/п

Суть отриманої пропозиції

Обґрунтування

Прийняте рішення щодо пропозиції (підтримати, відхилити)

1

– обґрунтування відсутності вихідних даних за період починаючи з 2017 року із зазначенням об’єктивних причин. В такому разі, мінімальний обсяг вихідних даних для розроблення першого муніципального енергетичного плану на період до 2030 року мав би охоплювати період не менш як три роки;

Передбачено методикою. Оскільки громада створена у 2020 році вихідні дані взяті за період з 2021 року.

Підтримати, включивши обґрунтування вибраних даних.

2

– проведення аналізу завершених, поточних і запланованих місцевих програм, інвестиційних програм комунальних підприємств та інших програм і проектів (у тому числі за участі міжнародних фінансових організацій), направлених на підвищення енергетичної ефективності та розвиток відновлюваних джерел енергії на території громади;

Методикою пропонується вказувати хід реалізації поточних, попередніх та запланованих програм, планів та проектів щодо підвищення енергоефективності та частки відновлюваних джерел енергії.

Підтримати, включивши  інформацію про реалізовані заходи.

3

– визначення при побудові річного енергетичного балансу території обсягів втрат і споживання енергії та комунальних послуг на кожному з етапів («постачання енергії», «перетворення енергії», «транспортування енергії», «розподіл енергії», «кінцеве споживання енергії») у розрізі видів енергії, які використовуються на території громади;

Методикою передбачено побудову річного енергетичного балансу (у формі діаграми Сенкі) для одного статистично значимого року, що і було зроблено

 

Відхилити

4

– доповнення «Каталогу проєктів сталого енергетичного розвитку території територіальної громади» очікуваними техніко-економічними показниками муніципальних проєктів із складанням орієнтовних календарних планів реалізації проєктів на період муніципального енергетичного плану з визначенням черговості і строків їх реалізації за секторами.

Додаток 4 до проекту муніципального енергетичного плану містить Каталог проєктів сталого енергетичного розвитку територіальної громади. Графік на Мал. 1 Загальна потреба коштів для реалізації заходів муніципального енергетичного плану у підпорядкованих ОТГ галузях за роками, млн. грн

Відображає сфери які пропонуються до фінансування з врахуванням черговості по роках.

Врахувати при формуванні цільової програми

5

З врахуванням того, що статистична інформація, зазначена в плані стосовно кількості багатоквартирних житлових будинків відрізняється від інформації, наданої громадою згідно форми №41 відповідно до наказу Мінрегіонбуду України від 16.12.2019 №312, рекомендуємо оновити дані і привести їх у відповідність до наданої звітності.

У таблиці по відношенню до будівель які перебувають у приватній власності наводились загальна цифра будівель на 2 і більше квартир, а у звіті береться лише багатоквартирні (3 і більше)

Виправити

6

В мінімальному переліку ключових енергетичних показників (п.4.1 Додатку 1) частка в структурі системи зовнішнього освітлення (за кількістю світлоточок) дуже завищена і становить аж 1900%.

Було вказано загальну кількість світлоточок, а не 100 відсотків.

Виправити

7

Натомість в п.7.1 частка охоплення населення послугою з вивезення твердих побутових відходів занижена і становить 42%, хоча в річних звітах за формою №1-ТПВ «Звіт про поводження з твердими побутовими відходами», поданих органом місцевого самоврядування становить 100%.

На момент підготовки проекту Муніципального енергетичного плану виводилось процентне співввідношення кількості осіб які охоплені послугою виходячи із кільксті заключених угод. У звіті вказується цифра по відношенню до території.

Відхилити

8

Також слід враховувати цільові показники управління відходами, які заплановані в Національному плані управління відходами до 2035 року. Мова йде про роздільний збір, частку рецикльованих, перероблених і відновлених побутових відходів – показники і частки яких мають зростати. Це дасть змогу створити нові продукти і зменшить витрати ресурсів та енергії.

Наведені заходи враховуючи терміни національного плану управління відходами та муніципального енергетичного плану пропонується врахувати у цільових програмах підтримки та розвитку житлово-комунальної сфери

Відхилити

9

Разом з тим, додатково інформуємо, що щорічні індикативні показники підвищення енергоефективності до 2030 року мають змінюватися відповідно до визначених та затверджених стратегічних цілей.

Додаток 3.3. Щорічні індикативні показники підвищення енергоефективності проекту муніципального енергетичного плану відображає зміну індикативних показників завдяки реалізації пропонованих заходів з каталогу проектів

Відхилити.

Доопрацьований проєкт муніципального енергетичного плану з врахуванням підтриманих пропозицій додається.