25.10.2024 10:41
Зміна опікуна. Як правильно зробити подання до суду?
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” опікун за рішенням органу опіки та піклування може бути звільнений від своїх обов’язків за своєю заявою, вказуючи поважні причини припинення обов’язків. Крім того, орган опіки та піклування може звільнити особу від здійснення повноважень опікуна у разі невиконання нею своїх обов'язків, у тому числі вчинення домашнього насильства стосовно дитини, поміщення дитини до медичного, навчального, виховного закладу, іншого закладу або установи, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у разі, коли між опікуном, піклувальником та дитиною склалися стосунки, які перешкоджають здійсненню опіки, піклування, а також за наявності обставин, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України.
Служба у справах дітей готує проєкт рішення виконавчого органу про звільнення опікуна від здійснення повноважень, або на вимогу суду (у випадках встановлення опіки за рішенням суду) – проєкт висновку про доцільність звільнення опікуна від зазначених повноважень.
Опіка припиняється за рішенням органу опіки та піклування (у випадках встановлення опіки за рішенням суду - опіка припиняється за рішенням суду), а посвідчення, видане опікуну або піклувальнику, повинно бути повернуто органам опіки та піклування.
Після прийняття рішення органу опіки та піклування про припинення опіки, особі призначається новий опікун за загальними правилами.
Отже, щоб змінити опікуна, доцільно звільнити попереднього опікуна від повноважень, а потім призначити нового.
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини