Старосамбірська міська територіальна громада

Львівська область, Самбірський район

27.11.2024 09:08

Рятувальники про чистку сажі в димоході

3c2bc62b-480c-4e64-ad2d-cd05a6dbcb13.jpeg

Рятувальники вважають, що димохід слід чистити як мінімум раз в три місяці. Якщо ви помічаєте, що в димоході накопичилося більше ніж зазвичай сажі, це говорить про те, що вам слід частіше чистити димохід. Чистий димохід дозволить уникнути загоряння сажі, яка може пошкодити димар і в найгіршому випадку викликати пожежу. Пам’ятайте, що використання вологої деревини є ще одним джерелом накопичення сажі на стінках димаря.

Для чищення димоходу можна скористатися послугами сажотрусів, які приїдуть в обумовлений час зі своїм обладнанням. Але можна почистити димар і своїми силами, використовуючи ручний йоржик або хімічний каталізатор сажі.

• Ручний йоржик - це пружний трос або складальні трубки з м'якою (нейлоновою) насадкою або з металевою насадкою на одному кінці. Нейлонова насадка підходить для чистки димоходів з нержавіючої сталі, а металева щітка більше підійде для кам'яних димоходів. Йорж зі складальними трубками можна використовувати для чищення димаря не забираючись на дах, а безпосередньо з приміщення.

• Каталізатор сажі - це суміш спеціальних кристалів, які при спалюванні розкладають смоли в димоході, що утворюються від газів горіння. Як правило каталізатор сажі, це є пакетик з сумішшю, який необхідно спалити в камінній топці разом з дровами, ефект від цього способу видалення сажі можна буде спостерігати через тиждень після використання.

Як бачите, ви можете легко зберігати в належному стані димохід самостійно для цього не потрібно дороге обладнання або спеціальні навички.