04.12.2024 09:03
Компенсація за працевлаштування переселенців: якими програмами можна скористатися?
Для працедавців, які забезпечують роботою вимушено переміщених осіб, служба зайнятості пропонує дві компенсаційні програми.
Зокрема, у разі працевлаштування переселенців під час воєнного стану та упродовж 30 календарних днів після його скасування, суб’єкти господарювання мають прави відшкодувати витрати з оплати праці ВПО. Йдеться про переселенців, у котрих є довідки про взяття на облік, видані після 24 лютого 2022 року. Компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати (сьогодні це – 8000 грн). Термін виплати – три місяці, а у разі прийому на роботу вимушено переміщених осіб з інвалідністю – шість місяців.
Для отримання компенсації працедавцю необхідно в режимі онлайн або офлайн не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування ВПО та не пізніше шести місяців з дня працевлаштування ВПО подати до центру зайнятості заяву та пакет документів, зокрема: копію наказу про працевлаштування особи, відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта), копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копію документа, в якому зазначена інформація про інвалідність працевлаштованої особи (у разі працевлаштування особи з інвалідністю).
У січні-жовтні цього року на Львівщині таким механізмом скористалося 415 працедавців, які забезпечили роботою 685 вимушено переміщених осіб і повернули витрати на загальну суму 13,5 млн. грн.
Деталі програми – за покликанням http://surl.li/yxxlzo
Друга компенсаційна програма поширюється на працедавців, котрі працевлаштували на умовах строкових договорів зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Компенсація фактичних витрат роботодавця на оплату праці проводиться за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців, а її місячний розмір не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат (сьогодні – це 16000 гривень). Основна умова – збереження гарантій зайнятості ВПО впродовж періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.
Для отримання компенсації роботодавцю протягом двох місяців з дня працевлаштування необхідно подати до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми, копію строкового трудового договору між ним і працівником, копію розпорядчого акту про прийняття на роботу, завіреного в установленому порядку.
Рішення про надання або відмову у наданні компенсації приймається центром зайнятості упродовж 10 робочих днів з дати отримання всіх даних, у тому числі від ДПС та ПФУ.
Упродовж десяти місяців цього року завдяки дії цієї компенсаційної програми на Львівщині вдалося працевлаштувати 64 безробітних переселенців до 54 працедавців, і компенсувати суб’єктам господарювання витрати у розмірі 2354,3 тис. грн.
Подробиці – http://surl.li/itoomp
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини