22.11.2023 12:49

Куди звертатися жертвам домашнього насильства

655dc0b4e8431__1080.jpg

Домашнє насильство ‒ діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Який алгоритм дій постраждалої від домашнього насильства особи

По-перше, необхідно звернутися до головного суб’єкту з протидії домашньому насильству – поліції. Викликати необхідно у повноважений підрозділ Національної поліції. Поліцейські виїжджають на виклик, встановлюють необхідні обставини. Якщо є відео-, фотофіксація, їх необхідно надати працівникам поліції.

Працівники поліції складають протокол, який надалі передається до суду. Після розгляду справи та вироку суду відповідача, кривдника буде притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Список служб для звернення (субєктів) Старосамбірської міської територіальної громади Самбірського району для осіб, постраждалих від домашнього насильства:

• Відділення поліції №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області (м.Старий Самбір вул.Лева Галицького,41 ) - 102;
  • Центр надання соціальних послуг Старосамбірської міської ради (м.Старий Самбір вул. Лева Галицького, 40 ) –  +380-3238 21-8-17
  • «Служба у справах дітей» Старосамбірської міської ради (м.Старий Самбір вул. Лева Галицького, 40 ) –  +380-3238 21-8-17
  • Відділ надання безоплатної правової допомоги (м.Старий Самбір вул. Лева Галицького, 114) – 0800213103
  • Старосамбірський районний суд Львівської області (м.Старий Самбір вулиця Шевченка-бічна, 1) - (03238) 2-17-63