Старосамбірська міська територіальна громада

Львівська область, Самбірський район

28.11.2023 09:58

Для чого потрібен кадастровий номер земельної ділянки

65659eeb1da6e__photo_2019-11-19_12-07-19.jpg

Кадастровий номер земельної ділянки – це індивідуальна, що не повторюється на всій території України  послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її  державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування. ​В кадастровому номері «зберігається» інформація щодо розташування земельної ділянки, цільового призначення, меж та інших важливих даних. Унікальний цифровий код присвоюється земельній ділянці під час реєстрації в Державному земельному кадастрі та не повторюється на всій території України. Кадастровий номер складається з 19 цифр, розділених двокрапкою, та має таке тлумачення:

• Перші 10 визначають межі адміністративно-територіального устрою України (населений пункт);

• Наступні 2 – номер кадастрової зони відносно адміністративної області;

• Наступні 3 – номер кадастрового кварталу відносно кадастрової зони;

• Останні 4 – інформують  про місцезнаходження земельної ділянки відносно кадастрового кварталу.

Присвоєння кадастрового номера — обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин, що здійснюється шляхом державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

​Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.

У разі поділу чи об'єднання земельним ділянкам присвоюється нові кадастрові номери.

​Зверніть увагу, що форма Державного акту із зазначенням кадастрового номера була затверджена 02.04.2002 (постанова Кабінету Міністрів України № 449, що втратила чинність 23.07.2013), у зв’язку з чим Державні акти старого зразка не містять кадастрового номеру. Звісно, вони є дійсними і без нього, але відповідно до ст.132 Земельного кодексу України, неможливо здійснити будь-яку цивільно-правову угоду без присвоєного кадастрового номеру.

Важливо! Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про Державний земельний кадастр» у разі, якщо відомості про земельні ділянки, право власності на які виникло до 2004 року, не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.

Тому, власникам земельних ділянок, право власності на які посвідчено Державним актом без зазначення кадастрового номера необхідно звернутися до землевпорядної організації – розробника документації із землеустрою та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка є основою для отримання кадастрового номера.

Після розроблення технічної документації із землеустрою необхідно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі.

Звертаю вашу увагу!

Якщо ви є власником земельної ділянки (земельних ділянок), право власності на яку посвідчено державним актом на право власності (державні акти видавалися до 2013 року) обов’язково перевірте інформацію стосовно наявності кадастрового номера земельної ділянки, внесення інформації про земельну ділянку до Державного земельного кадастру та наявність реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав.