13.12.2023 11:09
У Старосамбірській громаді організували навчання з питань протидії торгівлі людьми
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» головою Старосамбірської міської ради затверджено план заходів з виконання Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року у Старосамбірській територіальній громаді.
Один з основних пунктів Програми – проходження навчання усіма суб»єктами взаємодії, які можуть бути дотичними до проблеми торгівлі людьми та ідентифікації таких осіб.
12 грудня 2023 року представники громадської організації «Жіночі перспективи» (м. Львів), які займаються питаннями боротьби з домашнім насильством, торгівлею людьми організували навчання для представників відповідних сфер діяльності Старосамбірської громади, які безпосередньо працюють з людьми і можуть виявляти постраждалих осіб даної категорії.
Учасники заходу отримали практичні поради та корисну інформацію для подальшої діяльності у даному напрямку.
Громадська організація «Центр «Жіночі перспективи» вже понад 24 роки працює в напрямку протидії торгівлі людьми. Це і превентивна робота – висвітлення проблематики, інформування населення, проведення публічних заходів та інтерактивного навчання (тренінги, інфосесії), круглих столів та семінарів. Також це робота з підвищення/ набуття компетенцій для виявлення, ідентифікації та надання допомоги потерпілим.
За підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансової допомоги Міністерства закордонних справ Норвегії представники організації розпочали програму із забезпечення комплексного реагування у сфері захисту осіб, які постраждали від торгівлі людьми, експлуатації чи гендерно-зумовленого насильства у воєнний час у Львівській області.
Учасником даної Програми представниками ГО «Жіночі перспективи» обрано нашу громаду для подальшої співпраці у напрямках не лише боротьби з торгівлею людьми та насиллям, а й підтримки осіб, які опинилися у кризі - вразливі категорії населення.
Задля інформування населення ГО пропонує навчальний онлайн-квест з безпечного працевлаштування, розроблений та наданий МОМ задля недопущення потрапляння наших громадян в тенета сучасного рабства.
Це новий відеоролик «Тобою скористалися» UA_Subtitles, рекомендований для керованого перегляду з обговоренням.
Популярний серед учнівської та студентської молоді он-лайн квест за посиланням https://quest.stoptrafficking.org/start
Нагадуємо також за дієву інтерактивну «Дорожню мапу щодо отримання допомоги в ситуаціях, пов’язаних з торгівлею людьми» за посиланням: https://sites.google.com/view/lviv-slavery-victims-help
Соціальний відеоролик «Зупини торгівлю льдьми», який переконливо стисло розповідає про вербувальників та методи потрапляння в тенети рабства https://m.youtube.com/watch?v=ovo-kJhcrL0
Наша обізнаність нас врятує! Від цього може залежати чиєсь майбутнє.
А також номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону.
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00*
#ПротиДійТоргівліЛюдьми
Довідково
ЗА ДАНИМИ ПРЕДСТАВНИЦТВА МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ З МІГРАЦІЇ (МОМ) В УКРАЇНІ:
- >300 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року
- 67% - постраждалих від торгівлі людьми – чоловіки
- 92% - випадків торгівлі людьми у 2022 році – трудова експлуатація
- 80%-постраждалих від торгівлі людьми мають вищу або технічну освіту
- 50%- постраждалих осіб - молодь до 35 років
- 3 та 83 - вік наймолодшої й найстаршої постраждалої особи
За даними МОМ, з початку війни більше половини українців втратили доходи, 44% населення втратили роботу, а кожен третій зазнав переміщення.
Кожен четвертий українець готовий:
- нелегально перетнути кордон;
- працювати в замкнених приміщеннях;
- працювати на нелегальному виробництві;
- віддати паспорт роботодавцю.
39% українців готові погодитися на роботу в обмін на безкоштовне проживання та харчування.
Війна зробила нас особливо вразливими. Багато людей втратили відчуття безпеки та були змушені покинути свій дім і шукати прилисток. Багатьом не вистачає коштів не тільки, щоб жити, як раніше, а щоб жити взагалі. І цим можуть скористатися.
Поділитись
Дізнайтеся також
14/11/2024
Від Бугу до Карпат до Перемоги!
14/11/2024
МБФ «Help Age» постійно допомагає особам похилого віку з числа ВПО, які опинилися у скруті
18/10/2024
Допомога від благодійного фонду «Help Age»
Усі новини