20.02.2024 16:24

Дитяче бюджетування на місцевому рівні

65dee03916e7b__дф.jpg

19 лютого 2024 року Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпати» Neeka спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) організували тренінг для робочої групи Старосамбірської міської ради в рамках проєкту «Розвиток потенціалу місцевих громад Львівської області щодо управління державними фінансами у сфері дитячого бюджетування».

Робочу групу очолив секретар міської ради Ігор ЖУК, а до її складу увійшли начальники та фахівці профільних відділів та управлінь Старосамбірської міської ради, що напряму дотичні до сфер соціального захисту, освіти та фінансування дітей.

Завдання тренінгу – спільно визначити вектор подальшої роботи у побудові ефективної системи соціальних послуг та захисту прав дитини на місцевому рівні.

Під час зустрічі було розглянуто та опрацьовано низку актуальних тем:

🔸Що таке дитяче бюджетування. Нормативно-правова база, що визначає права дітей. Передумови впровадження дитячого бюджетування на рівні громади.

🔸Зв’язок між програмно-цільовим методом та проєктним і грантовим менеджментом. Поняття гранту та проєкту.

Яким чином аналізувати програми на відповідність дитячому компоненту.

🔸Поняття цільової аудиторії, методи визначення цільової аудиторії. Поняття зацікавлених сторін.

🔸Дані, які необхідно збирати для аналізу програм.

🔸Зв’язок між програмно цільовим методом та проєктним менеджментом.

🔸Секрети успішних проєктів.

🔸Де шукати ресурси для громади.

🔸Індикатори і складові частини проєктного менеджменту.

Вартує відмітити, що тренінг пройшов дуже активно, позитивно та насичено.